השירותים שלי

צילום מסעדות

כשפונים אליי לצילום במסעדה חדשה או קיימת, חשוב לי להבין, בנוסף לסגנון הקולינרי והטעמים המאפיינים את המקום, את אופי חלל המסעדה, אווירת הסועדים והחוויה הכללית.

בכל עסק קולינרי בו אני מצלמת, אני מבצעת עבודת תחקיר מקדימה על מנת לתכנן ולחוש בצורה הטובה ביותר את אופי הצילומים שישרת בצורה הטובה ביותר את צרכי הלקוח והעברת החוויה דרך התמונה.

בין אם בצילום המנות או צילום אווירת הסועדים, חשוב לי מאוד להעביר דרך התמונה את חזונו של השף והטעמים הנפלאים של האוכל בד בבד עם המחשת אופי המקום ומתן תשומת לב לפרטים.

באופן כמעט גורף, אלא אם כן נדרש אחרת, אני נוהגת להשתמש בעבודתי בתאורת סטודיו. טכניקה זו מאפשרת לי שליטה ונותנת לי את היתרון בכך שאני יכולה לצלם בעצם בכל שעה ביום ללא צורך בהסתמכות על אור היום ותנאי התאורה במקום.
כך גם מתאפשר לי משחק של אור וצל, הכנסת עניין, אווירה ואופי.

יש משהו כל כך מרגש בצילום מסעדות- החל מתיעוד עבודת המטבח, התשוקה שבהכנת המנות, הלחץ של הסרוויס ועד לתיעוד חווית הסועדים.

זהו אחד מנושאי הצילום האהובים עליי בתחום המזון.

צילום עסקי קולינריה

בימינו, כמעט כל עסק זקוק למאגר תמונות איכותי ורציף ועל אחת וכמה וכמה .הדבר נחוץ בעסקי הקולינריה

בתי קפה, ברים, חברות ייצור מזון ומשקאות (קטנות וגדולות), יקבים, שווקים ויצרנים למיניהם – בין אם באופן יום יומי ברשתות החברתיות או בין אם באופן תקופתי, .כולם נדרשים לעדכן ולפרסם כל הזמן תכנים ויזואליים

תמונות של אוכל אנחנו כבר רואים בכל מקום, אך תוכן איכותי בעל שפה ויזואלית אשר תואמת את שפת העסק זהו דבר בעל חשיבות רבה וזהו דבר אשר אני נהנית .להעניק ללקוחותיי

לפני פרוייקט צילום קולינרי- בין אם צילום למסעדה לצורך צילום תפריט, צילום מנות, או בין אם לחברות גדולות לצרכי צילום מזון, משקאות או מוצר אני מבצעת עבודת תחקיר מקדימה על מנת לתכנן ולחוש בצורה הטובה ביותר את אופי הצילומים שישרת בצורה .הטובה ביותר את צרכי הלקוח והעברת החוויה דרך התמונה

מתוך אהבה גדולה לתחום העיצוב והאסטתיקה, בחלק גדול מעבודותיי בצילום אוכל אני משלבת גם בניית קונספט ויזואלי וסטיילינג בתיאום עם הלקוח והגורמים הרלוונטיים.

בצילום אוכל מקצועי ובכלל שירותי הצילום הקולינריים אשר אני מבצעת, ישנן מספר דרכי עבודה אפשריות :
-יום צילום ממוקד לפי הצרכים הידועים
-מספר ימי צילום מקיפים )עלות כל יום צילום שכזה כמובן נמוכה יותר מהסכום של יום צילום אחד (ריטיינר)
-צילומים באופן רציף וקבוע

היכולת לספר סיפור דרך התמונות, סיפור של מוצר או של מקום, היא הריגוש הגדול מבחינתי וההנאה הגדולה בתחום צילום הקולינריה

צילום אוכל למגזינים

כשלמדתי צילום וגרתי בלונדון, התאהבתי בעולם של המגזינים ובעיקר באלו מתחום האופנה והצילום כמובן. זה היה בסביבות שנת 2009 וצילום אוכל עדיין לא היה תחום בעל מודעות רבה כמו עכשיו (בארץ לפחות).

בעקבות עיסוקו של אמרי, בעלי, בתחום הקולינריה התחלתי להתעניין בצילום מזון וכשחזרנו לישראל התוודעתי למגזיני אוכל שפעלו באותה התקופה בארץ.

החלטתי להרחיב את ידיעותיי בתחום וללמוד צילום מזון וסטיילינג.
מהר מאוד נוכחתי לגלות שזהו עולם מורכב שדורש תכנון רב ושידע טכני, מקצועיות ונסיון הינם הכרח בד בבד עם הבנה ויזואלית, טעם טוב והכרת עולם הקולינריה.

התאהבתי מיד! הבנתי שזה בדיוק השילוב של כל אהבותיי- צילום, אוכל ואסתטיקה.

בימינו, עולם הדפוס הולך ונעלם אך המודעות והדרישה לצילום אוכל מקצועי וטוב הולכת וגדלה.

יום צילום אוכל למגזינים דורש היערכות מיוחדת, שונה מהרגיל ובדרך כלל מורכבת מצוות שלם (סטיילינג, אנשי מערכת, הפקה, מתכונאות, שיווק ועוד) אשר עוסק במלאכה שוטפת על מנת לייצר תכנים איכותיים.

יש משהו כל כך מרגש במראה הדפים הללו, המילה המודפסת, מתכונים אשר ישמשו קוראים רבים אשר מחכים להם מידי שבוע או חודש, מלווים בצילומי מנות מעוררי תיאבון וחשק.

אני מצלמת למגזין האוכל ״השולחן״ ובעיקר צילום מנות במדור המיוחד הקבוע של רינת צדוק, ״סל וחומר״

צילום מזון

זה יכול להיות כל דבר, אבל זה חייב להיות אכיל
צילום חומרי גלם ואווירה בשוק או במטבח אחורי במסעדה, צילום מוצרי מזון כגון: גבינות, שוקולד, לחמים, צילום במסעדה אווירתי כללי של סועדים או צילום מנות ממוקד…
זה יכול לכלול סט מהוקצע עם סטיילינג או סט מינימליסטי אשר אין צורך בכלום מלבד המנה.

צילום אוכל מקצועי זהו עולם כל כך מגוון ומעניין (וכמובן- טעים!) והתפקיד שלי הוא להעביר את זה הלאה אל הצופה.

ישנם מספר צלמי מזון וצלמות מזון אשר מתאפיינים בשיטות עבודה מסויימות.
אני משתמשת לרוב בתאורה מלאכותית אך ישנם מקומות ונושאי צילום אשר להם מתאים יותר אופן צילום בתאורה טבעית.

לדוגמה: צילום מנות במסעדה יצריך לרוב שימוש בתאורה מלאכותית אשר מאפשר לי שליטה באור ובאופי הוויזואלי של התמונה ואחידות מסויימת אך לעומת זאת למשל צילום בשוק אוכל, צילום אווירתי של סועדים או צילום אוכל בסביבה טבעית יכול להצטלם נהדר גם בתנאי תאורה קיימים ויאפשר מעט יותר נינוחות ואותנטיות.

בכל יום צילום מזון אשר אליו אני מגיעה אני נערכת מראש ובודקת מהן דרכי העבודה הנכונות ביותר על מנת לייצר את התוכן אשר יעבור אל הצופה וקהל היעד באופן הטוב ביותר